Nevzdávame sa

 Denne dostávajú naši členovia výzvy od národne uvedomelej inteligencie a kladú nám otázku, komu dáte svoj hlas? Predseda združení slovenskej inteligencie Viliam Hornáček  dokonca svoju výzvu nazval Úspešní či „zhavranelí“?! a tvrdí v nej, že subjekty s podporou potenciálnych voličov pod 0,5% sa do NR SR určite nedostanú.

Uvedomujú si všetci tí kritici, že všetky nové subjekty, ktorých preferencie vyskočili nad 2%, ich získali masovou bilbordovou kampaňou? Nepamätajú si ešte prezidentskú kampaň Kisku, Mistríka, Čaputovej alebo aj Fica? V roku 1999 sa pre Fedora Flašíka stal dobrým produktom a dodnes mu spláca dlh. Napríklad absolútne nekonzistentným pôsobením Moniky Beňovej, bývalej manželky Flašíka, v Európskom parlamente. Bol takým dobrým produktom po prezidentských voľbách Štefan Harabin? Preto sa ho zmocnili finančné skupiny a Slovensko oblepili jeho bilbordmi? Z čoho splatí finančnú podporu ak nebude kradnúť?

Subjektov hlásiacich sa k tradičným hodnotám Slovákov nie je až tak veľa, ako to naznačujú kritici. V parlamente k takým patrí, žiaľ, len ĽS NS. SNS sa v zastúpení pána Danka v českom parlamente ospravedlnila za vznik samostatného Slovenska a Smer je ľavicovou stranou. Z mimoparlamentných strán  sú to Slovenská liga a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku. Až do aktuálnych volieb za národno-kresťanskú  sme považovali aj Slovenské hnutie obrody, ibaže jej predseda Róbert Švec v predvolebnej diskusnej relácii vyhlásil, že SHO nie je konfesná strana, čiže nie je pre veriacich.

Slovenská liga vznikla ako subjekt integrujúci národno-kresťanské sily. Bez podpory oligarchov. Vznikla ako sila, ktorá posilní v parlamente krídlo národno-kresťanských strán. Zasiahli však kruhy, ktoré si takýto vývoj neželali. Nevzdávame sa, lebo Slovensko potrebuje rozšíriť potenciál strán hlásiacich sa ku kresťanstvu. Slovenská liga sa bude aj po voľbách  usilovať o spájanie subjektov, ktoré to s národom, jeho domovinou a identitou myslia vážne.

Eva Zelenayová

Related Post