PRVÝ KROK NA CESTE DLHEJ 1000 míľ

Úspešný snem krajskej organizácie Slovenskej ligy v Žiline

… Aj cesta dlhá tisíc míľ začína prvým krokom, hovorí ľudová múdrosť… A tento prvý krok už urobili členovia hnutia Slovenská liga v Žiline, kde za účasti predsedu hnutia Vladimíra Mečiara, jeho podpredsedu Tibora Cabaja, predsedníčky organizácie hnutia Nitrianskeho kraja Zuzany Kondrlíkovej-Plhákovej a novovymenovaného krajského predsedu hnutia Slovenská liga  v Žiline Tibora Hanuliaka sa v piatok, 22. novembra,konal krajský snem hnutia.

Na sneme bol menovaný krajský predseda a jednomyseľne zvolené  krajské predsedníctvo i členovia revíznej a rozhodcovskej komisie. Na snem prišli účastníci z 8 okresov Žilinského kraja, mnohí hostia a sympatizanti.

 Všetci mimožilinskí účastníci snemu pocítili na vlastnej koži kolaps dopravy okolo Žiliny, čo teda naše mesto nectí. Máme tu dopravnú univerzitu, výskumný ústav dopravy – ale dopravná situácia je z roka na rok horšia. A zdá sa, že predvolebné sľuby vlády, poslancov sa budú znova opakovať.

Nenechajme sa „namotať“ na tieto sľuby. Ako povedal predseda hnutia pán Mečiar, cieľom našej strany nie sú kreslá v Národnej rade SR, ale verejná očista a radikálne zmeny v  spoločnosti, ktorej vývoj brzdí súčasná politická reprezentácia a riadi 3. sektor.

Ak niekto vie správne pomenovať súčasnú politickú situáciu a vzťahy medzi politickými stranami na Slovensku, je to práve predseda hnutia Mečiar. Každý o jeho zásluhách v minulosti vie, preto sa súčasní hašteriví politici  obávajú, že by dokázal zjednotiť občanov, aby si už konečne urobili poriadok vo vlastnom štáte.

Nie je to chiméra, naše hnutie sa bude o to usilovať zo všetkých síl.  Ľudí by malo okrem iných nešvárov vyburcovať aj to, že jeden malý  korpulentný pán celé roky riadil našich politikov, sudcov, políciu, prostitúciu a miešal ich tak, ako sa mu zachcelo. Veď aj teraz, je vo väzení, v ostrahe, ale  na pojednávaní má vždy prefarbené vlasy, drahé sako nadmernej veľkosti  a vôbec nie strhanú tvár. Má také možnosti v base napríklad ten, čo ukradne auto a za to „sedí“?!

Je toho veľa, čo treba raz a navždy pomenovať a vyriešiť v našej spoločnosti. Vladimír Mečiar to na sneme v Žiline pomenoval a načrtol východiská. Nedá sa napísať všetko, čo povedal. Ale tí, ktorí by si chceli vypočuť naozaj múdru a rozvážnu reč štátnika, majú možnosť zúčastniť sa – aj ako  hostia, ďalších  krajských snemov. Termíny nájdu na webovej stránke hnutia Slovenská liga.

… My nechceme štrngať  s kľúčami, my chceme byť kľúčom k zmene spoločnosti..!

Tibor Hanuliak

predseda Slovenskej ligy Žilinského kraja

Tiež sa ti môže páčiť