Stop názorovému getu!

Eva Zelenayová – kandidátka č.2 hnutia Slovenská liga
Eva Zelenayová – kandidátka č.2 hnutia Slovenská liga

Pred tridsiatimi rokmi sme  ústavne zrušili cenzúru, ústavne zaručili slobodu prejavu a právo na informácie  a domnievali sme sa, že tým zabezpečíme slobodu slova. Nestalo sa.  Vlády neprijali žiadne zákonné ani iné opatrenia na zabezpečenie ústavného práva občanov na slobodné vyhľadávanie a šírenie informácií a v tomto bezprízornom prostredí  sa mediálny trh vyprofiloval sám. No, sám ako sám.

Dzurindova vláda v roku 1998 obsadila Slovenskú televíziu a všetkých redaktorov internovala na 28. poschodí pod dozorom esbeesiek. Do redakcií dosadila svojich žurnalistov. Vláda Ivety Radičovej ešte znásobila kontrolu nad verejnoprávnym vysielateľom a spojila rozhlas a televíziu do jednej inštitúcie pod  vedením vláde lojálnej generálnej riaditeľky  Miloslavi Zemkovej.

Z mienkotvorných denníkov zostali na trhu len liberálne Sme a Denník N, financované oligarchickými skupinami. Tešia sa masívnej propagande zo strany mimovládnych organizácií napojených na Sorosove nadácie. A prečo sú dôveryhodné? Lebo propagujú liberálnu demokraciu a to v prostredí, kde nejestvuje žiadna oponentúra. Preto sa občania Slovenskej republiky nachádzajú v názorovom gete.

Slovenská liga skončí s týmto neústavným stavom. Zabezpečí vydávanie tlačeného verejnoprávneho denníka, podporu straníckej tlače a z RTVS vysielateľa, ktorý bude obhajovať národnoštátne záujmy.  Všade vo svete je to prirodzené, len politici na Slovensku prenechali mediálny priestor globalizačným žralokom. Aby si zo Slovenska urobili baštu liberalizmu. Prezidentka s jej ignorovaním rozhodnutia parlamentu v súvislostí s Istanbulským dohovorom  je názorným príkladom toho, ako si liberáli predstavujú demokraciu – v nej niet miesta pre inak zmýšľajúcich.

Náprava nebude ľahká,  ale inej cesty niet.

 

Eva Zelenayová

 

Tiež sa ti môže páčiť